Balanční pomůcky a jejich přínos při posilování

Každý milovník fitness sportu a kulturistiky si teď asi poklepe na čelo a bude si klást otázky: „K čemu mně teď budou balanční pomůcky? Proč bych je měl do své domácí posilovny pořizovat? Není to zbytečná investice?“

300x250x4

Balanční pomůcky však mohou váš trénink zpestřit, a proto si ho lépe a mnohem více užijete. Jelikož se jedná o jednoduché pomůcky a cvičení s nimi nijak moc nezatěžuje naše svaly, můžeme s nimi posilovat téměř každý den, a to i v rámci regenerace.

Posilovat můžete i v klidovém režimu

Regenerační proces baví jen málokterého kulturistu. Všichni jsou rádi, když mohou svou energii vložit do zvedání činek či závaží na posilovacích trenažerech. Následně jsou za snahu odměněni krásně vytvarovanou, pevnou a svalnatou postavou, kterou jim mohou všichni kolem jen závidět. Myslíte si však, že s jednoduchými cvičebními pomůckami tohoto efektu nedosáhnete? Mýlíte se, ani nevíte jak.

Klidový režim je důležitý pro každého kulturistu. Při jeho správném dodržování budou vaše svaly odpočaté a budou připravené pro další dávku námahy. Z tohoto důvodu se doporučuje, aby aktivní tréninky probíhaly maximálně tři- až čtyřikrát týdně a zbytek týdne byl věnován relaxaci.

Mnoho z vás si při pojmu relaxování představí, že musí nutně ležet a odpočívat, podstata relaxu je v něčem naprosto jiném. I odpočinek může být aktivní. Posilovat tedy můžete i v klidovém režimu, akorát trénink bude méně náročný a třeba pro vás bude i více zábavný.

Pomůcky, které vás pobaví a posílí

Posilování nemusí nutně znamenat zvedání těžkých břemen a mnohdy přemrštěné namáhání vašich svalů. Může být zábavné a může mít i pozitivní vliv na vaše zdraví. Balancování krásně zpevní vaši postavu, zároveň zlepší vaši rovnováhu a některé balanční pomůcky působí pozitivně i na svaly.

Je to již několik let, kdy se na trh se sportovními pomůckami dostaly rotační plošky, nejprve byly jednoduché, jednobarevné a hladké. Postupem času začali výrobci této pomůcky dbát i na to, aby rotační ploška vypadal vzhledově hezky a aby byla aspoň trošku multifunkční, z tohoto důvodu se začínají objevovat dvou a vícebarevné „rotačky“, mnohé mají na svém povrchu masážní prvky, a proto je s nimi radost cvičit. Co se týče multifunkčnosti, vězte, že i v této oblasti se využitelnost v mnohém zlepšila. Některé rotační plochy mají madla na gumě, takže při rotaci můžete snadno i posilovat.

Další zajímavou pomůckou je bosu. Jedná se o balanční pomůcku, s níž se budete pravděpodobně učit cvičit delší dobu. Ale způsoby jejího využití jsou rozmanité. Můžete dělat kliky, dřepy a další podobné jednoduché cviky, které ovšem při provedení na bosu tak jednoduché nejsou. Vše znepříjemňuje fakt, že při provádění cviků musíte držet balanc tak, abyste z pomůcky nespadli a neublížili si. Z tohoto důvodu vám doporučíme začít jednoduššími a technicky nenáročnými cviky.

Závěrem

Pořídíte-li si domů některou z námi výše popsaných pomůcek, pamatujte na to, že byste nikdy neměli zapomínat na to, že cvičíte v rámci relaxace. Nejste v posilovně a nemusíte se mučit. Užijte si proto cvičení a zbytečně se nenamáhejte.

728x90x2

1

Hrudník Ramena Záda

2

Biceps Předloktí Triceps

3

Lýtka Přední stehna Zadní stehna

4

Břicho Trapézy Zadek