I příroda může pomoci posílit svaly

Příroda je mocná kouzelnice, dokáže s naším tělem dělat doslova a do písmene divy. Pomůže vyléčit nejrůznější neduhy, ale může nám zaručit i pevnější postavu. Zpevnění a posílení svalů můžete docílit díky posilování a konzumaci doplňků stravy. Těch chemických je na farmaceutickém trhu spousta, několikrát jsme se o nich dokonce zmiňovali. Dnes se ale zaměříme na doplňky stravy pocházející z přírody.

300x250x4

Jaké doplňky stravy můžeme vyzkoušet?

V této oblasti jsou možnosti vcelku rozmanité. Můžete vybírat z mnoha možných zpracování. Není nutné si automaticky pořídit pouze pilulky. Kromě nich se na pultech objevují například rostlinné extrakty v kapkách či v prášku. Je jen na vás, kterou z variant si vyberete. Rozdíl je jen v přípravě a způsobu konzumace.

Kapky se většinou konzumují rozličně, některé vyžadují rozpuštění v tekutině, jiné si můžete nakapat třeba do pokrmu a sníst. Informace o tom, jak kapky používat najdete v příbalovém letáku. Pokud bude uvedeno, abyste si kapky nakapali do nápoje, poradíme vám, nedávejte je přímo do sklenice, vezměte si polévkovou lžíci, zpola ji naplňte a roztok nakapejte a vypijte. Kdybyste je totiž dali přímo do sklenice či hrnku, nemuseli byste celou účinnou látku do svého těla vůbec dostat.

Rostlinné extrakty v prášku jsou v poslední době velice oblíbené. Stačí je rozpustit ve vodě či v mléce, a to podle toho, jak je uvedeno v příbalovém letáku. Prášky rozpuštěné v mléce většinou utvářejí kašičku a dají se konzumovat coby přílohy. Ty, které se rozpouštějí ve vodě, ji maximálně ochutí, případně obarví.

Obě varianty však zvládnou udělat to, co většinou očekáváme od produktů, které si můžeme pořídit v lékárnách či fitness centrech. Rozdíl je kromě ceny také v tom, že přírodní doplňky stravy jsou pro naše tělo zdravější a mnohem přirozenější než ty chemické.

Tabletky a jejich báze

Poslední variantou, jak do svého těla dostat přírodní látky, které podpoří růst svalové hmoty, jsou tabletky. Pilulky všichni známe, většinou máme s jejich konzumací špatné zkušenosti, jsou příliš velké, špatně kloužou do krku, když je vložíte do úst, ihned cítíte pachuť.

V případě bylinných extraktů, jež jsou zpracovány do tabletek, je tomu jinak. Tobolky jsou většinou potahované a uvnitř obsahují jakýsi olejíček. Takovéto prášky se snáze polykají a v těle mnohem lépe vstřebají. Účinné látky působí téměř okamžitě.

Kde můžeme produkty přírody pořídit?

V poslední době se s produkty z přírody roztrhl pytel. Jelikož většina z nás dbá na svoje zdraví a zdravý životní styl, společnosti zabývající se výrobou syntetických doplňků stravy se pomalu začínají orientovat právě na výrobky, jejichž složky pocházejí z přírody. Některé společnosti si na tomto faktu postavily svůj vlastní byznys, který jim slušně vynáší.

Asi se tomu budete divit, ale distribucí doplňků stravy se zabývají i firmy, od kterých byste to nečekali, protože jste zvyklí na to, že prodávají kosmetiku apod. Avšak přírodní doplňky stravy můžete pomalu ale jistě začít hledat i v lékárnách a na pultech obchodů ve vašich fitness centrech, avšak je nutné počítat s mnohem vyšší cenou, než je tomu u syntetiky.

728x90x2

1

Hrudník Ramena Záda

2

Biceps Předloktí Triceps

3

Lýtka Přední stehna Zadní stehna

4

Břicho Trapézy Zadek