Ideální délka tréninku pro seniory

 

300x250x4

3. Ideální délka tréninku pro seniory - Post

S definováním ideální délky tréninku je potíž jak u mladých kulturistů, tak i u seniorů. Nicméně je nutné si uvědomit, že na seniory by toho rozhodně nemělo být tolik a nemělo by to být tak intenzivní jako u běžných kulturistů.

Jelikož jde seniorům často jen o udržení kondice a nabytí pomalu se vytrácející síly, tréninky budou s největší pravděpodobností mnohem kratší, než tomu je u mladíků, kteří touží po získání velkého objemu a na sílu již tolik nedbají.

Mladí muži touží po krásné do hladka vypracované postavě, starší pak na to, jak vypadají, tolik nehledí. Jde jim spíše o to, aby mohli žít aktivně a spokojeně mnohem déle, než kdyby zůstali pasivními.

Neposilujte dlouho, stačí jen chvilka

Mladí muži se často zavírají do posiloven na hodiny. Kdyby to šlo a nebylo by potřeba, aby se jejich tělo zregenerovalo, trávili by ve fitness centrech své volné chvíle každý den. Jejich tréninky jsou hodně náročné a zaměřené na maximální výkon. Čím více svoje svaly napumpují, tím jsou spokojenější a obdivovanější u svých přátel. Jejich cílem je vytvarovaná svalnatá postava, ale také nabytí síly.

Senioři to mají jinak, jejich tréninky nemusí nutně trvat hodiny. Stačí jim pouhých pár minut. Jejich hlavním cílem je hlavně udržení kondice. Jelikož jejich tréninky nejsou nijak náročné a nejsou zaměřené na výkony, mohou si senioři dovolit posilovat téměř každý den. Nemusí nutně posilovat s těžkými činkami, stačí jim jednoručky, bosu, gymnastický míč a další podobné fitness pomůcky. Jejich posilování je zábavné a každý se na pohybové aktivity těší.

Tréninky mohou vyřešit problémy

I když tréninky netrvají nijak dlouho, senioři se na ně rádi vrací. Posilování jim vžene do žil nejen energii, ale i radost ze života. Kromě toho se v tělocvičně často a rádi setkávají se svými druhy a mají pocit, že už nejsou tak sami. Když to tedy vezmeme do detailu, tak neutužují jen svoje tělo a nezvyšují svou kondici. Bonusem jim je také navazování kontaktu s ostatními kolegy, kteří mají stejné zájmy.

Pokud vaši prarodiče či rodiče mají problémy s pohybovým aparátem, věřte tomu, že i jim může prospět krátký trénink. Nemají-li dostatek odvahy na to, aby se vydali do tělocvičny, kde budou cvičit společně s dalšími cvičenci, můžete jim pořídit nějaké posilovací pomůcky i domů.

Některé jsou praktické a skladné. Doporučit vám můžeme nejen činky, ale třeba také posilovací gumu nebo expandéry. Potěší ale také gymnastický míč či bosu, ale zde je problém v tom, že se nedají moc dobře uskladnit. Navíc je nutné, aby měl cvičenec dobrou rovnováhu, jinak by mohl z cvičební pomůcky spadnout a ublížit si.

Závěrem

Máte-li doma seniora, který chřadne, postrádá radost ze života a ubývá mu sil, zkuste s ním cvičit a posilovat. Stačí jen málo k tomu, aby se svalová hmota opět aktivovala a tělo se tak vrátilo do formy.

Je pravda, že se senior už asi nikdy nebude cítit jako za mlada, ale věřte tomu, že si hodiny v posilovně či tělocvičně užije, najde si nové přátele a získá zpět svou kondici. Mějte vždy na mysli, že postačí jen chvilka, která člověku vlije život do žil.

 

728x90x2

1

Hrudník Ramena Záda

2

Biceps Předloktí Triceps

3

Lýtka Přední stehna Zadní stehna

4

Břicho Trapézy Zadek