Myslím si, že dělám dobře, ale…

2. Myslím si, že dělám dobře, ale… - Post

300x250x4

Všichni víme o tom, že existuje spousta mýtů o posilování, některé jsme již v předchozích článcích rozebrali, ale je jich takové množství, že nám mnoho dalších zůstává stále skryto a my si myslíme, že činíme vše pro naše dobro. Nemusí tomu tak nutně být. V následujících řádcích se podíváme na další mýty z oblasti posilování a fitness.

Vyberu jeden cvik a dosáhnu maxima

Přemýšlíte o tom, že si vyberete jeden cvik a budete zvedat maximum neustále kolem dokola? Napadlo vás někdy, že tento princip nemusí být zrovna nejlepším? Jednak se nevyvarujete tomu, že vyberete cviky pouze jednostranné a budete tak posilovat jen jednu určitou svalovou partii, a pak nesmíte také zapomenout na to, že byste neměli hned od samého počátku zvedat maximální možnou váhu.

Vaše tělo by si mělo zvykat postupně na prováděné cviky. Tímto „zvykáním“ se pak vyhnete nepříjemným natažením svalů a případným dalším zraněním, jež by vám mohla překazit vaše další plány.

Obrňte se trpělivostí a postupujte pomalu a obezřetně. Zapomeňte na to, že s těžkou váhou budete dělat kolem 15 opakování v jedné sérii. Tímto způsobem byste se akorát přetáhli a zároveň byste si mohli poškodit svoje svaly. S těžkou váhou počítejte maximálně na 6 opakování v jedné sérii. To je tak akorát, abyste si neublížili a nemuseli jste se svého koníčku vzdát úplně.

Bez zátěže je to hloupost

Většina kulturistů si myslí, že cvičit se svou vlastní vahou je zbytečné. Pokud nemohou pracovat s činkami a dalšími stroji, nejsou ve své kůži a nedokáží trénink vést dál tak, jako by jej vedli za normálních okolností. Na toto rozhodně zapomeňte a dejte těmto cvikům také šanci.

Posilování s vlastní vahou je zábavné a posune vás zase o kus dále. Výhodou je, že pro tento trénink nemusíte chodit do fitness center nebo posiloven. Stačit vám bude prostor obývacího pokoje a případně v létě i zahrádka nebo jakýkoliv venkovní prostor.

S vlastní vahou můžete posilovat téměř kdykoliv a kdekoliv. Jediné, co vás může trošku limitovat, je nutnost naslouchat svému tělu. Rozhodně byste jeho volání neměli přeslýchat. Pokud sval začne tahat nebo pobolívat, raději trénink ukončete.

Co je výhodou posilování s vlastní vahou?

Pár výhod jsme již vyzdvihli v předchozím odstavci. Ale je tu ještě jedna hlavní, jež bude zajisté zajímat každého, kdo touží po rychlém nabytí svalové hmoty a síly. Pokud se k těmto jedincům řadíte, tak vám jistě udělá radost, že ke svému cíli nebudete nic moc potřebovat. Stačit vám bude jen láhev blahodárných tekutin, nejlépe však neperlivá neochucená voda, něco dobrého na zub, čím doplníte energii, dobrá nálada a pochopitelně chuť zapracovat na svém těle.

Asi největší výhodou posilování s vlastní vahou je to, že můžete zvolit jednou za čas velký počet opakování. Může jít klidně o 50 a někdy i 100 v jedné sérii. Vše ale souvisí na tom, jak se budete při provádění cviku cítit.

Jak už jsme poznamenali, rozhodně byste neměli jít přes bolest a přes nepříjemné táhnutí. Vaše tělo vám napoví, kdy má dost. Zkuste to a uvidíte, že tomu tak je.

 

728x90x2

1

Hrudník Ramena Záda

2

Biceps Předloktí Triceps

3

Lýtka Přední stehna Zadní stehna

4

Břicho Trapézy Zadek