Posilujte ve venkovním prostředí

2. Posilujte ve venkovním prostředí - PostMyslíte si, že posilování venku není možné nebo že je jen pro zkušené příznivce fitness sportu a kulturisty? My vás v dnešním článku přesvědčíme o pravém opaku, protože poslední dobou se právě posilování v exteriéru stává velmi moderním a má čím dál více příznivců. Pro naše tělo, ale i duši je pobyt venku na čerstvém vzduchu mnohem příjemnější a zdravější, než je tomu u pobytu v zadýchané posilovně.

300x250x4

Veřejná posilovna zdarma

V poslední době se ve městech, ale i v některých obcích setkáváme stále častěji s venkovními posilovnami. Samosprávné celky si stále více uvědomují oblibu svých občanů v péči o svoje tělo, a proto můžeme vedle prostoru dětských hřišť objevit i jakousi venkovní posilovnu.

Nejedná se jen o improvizovaný prostor, kde si mohou rodiče dětí zpestřit svůj volný čas ve chvíli, kdy si jejich dítko hraje se svými vrstevníky. Je to prostor hojně vyhledávaný všemi, kteří propadli fitness sportu a nechtějí trénovat v uzavřených a mnohdy zadýchaných prostorách.

V takovýchto veřejných posilovnách, které jsou ještě ke všemu zcela zdarma, jsou pro vás připraveny cvičební pomůcky a přístroje, na které jste zvyklí z posiloven. Jsou tu jednoduché trenažery se závažími na posilování svalů nohou, ale i rukou a zad. Dále tady můžeme najít hrazdy pro provádění přítahů, které úžasně působí jak na bicepsy, tak i na tricepsy.

Dokonce jsou zde připraveny i tyče, po kterých můžete šplhat a příznivci pole dance mohou procvičovat svoje choreografie. Venkovní veřejné posilovny si svoje využití rozhodně našly a určitě se jejich množství bude s postupem času rozšiřovat.

Zavzpomínej na školní léta

Také byla v období, kdy jste docházeli do školy, vaším nejoblíbenějším předmětem tělesná výchova? Není nic lepšího než si zavzpomínat. Přeci jen, při těchto oblíbených hodinách se často chodilo i ven na čerstvý vzduch a vykonávalo se mnoho aktivit, některé byly více zábavné, jiné naopak nikoliv. Před tím, než se do něčeho pustíte, měli byste se pořádně protáhnout a procvičit, abyste rozehřáli svoje svaly a předešli tak jejich poškození.

Jednou z nejoblíbenějších aktivit byly beze sporu týmové hry. Fotbal, odbíjená, házená, u všeho si krásně procvičíte svaly. V případě fotbalu a házené také zapracujete na vytrvalosti. Do všech třech sportů je potom třeba zapojit i sílu, o výsledku totiž rozhoduje síla odkopu, odpalu či hodu.

Dále také podpoříte mrštnost svého těla, kterou potom zúročíte v zimním období, kdy je lepší posilovat spíše ve fitness centrech, tělocvičnách nebo doma. Při cvičení v létě tak můžete do aktivit zapojit i svoje kamarády, kteří budou zajisté rádi, když si s nimi zahrajete oblíbenou hru z jejich dětství.

Méně oblíbenou aktivitou je běh, ale určitě byste jej do svého tréninkového plánu měli zařadit také, protože tento sport je dost variabilní a dá se provozovat kdekoliv. Oceníte pak jak atletický ovál, tak i terén. Mnoho lidí si pro běh spíše vybírá terén a vybíhají do lesů či parků, kde načerpají při sportu pozitivní energii a dobrou náladu. Zkuste to také.

Nemučte se ve slunečných a teplých dnech zavření v neprodyšné posilovně, využijte prostory, které vám poskytuje příroda či město, a to zcela zdarma.

728x90x2

1

Hrudník Ramena Záda

2

Biceps Předloktí Triceps

3

Lýtka Přední stehna Zadní stehna

4

Břicho Trapézy Zadek