Sportujte a posilujte levněji než dříve

1. Sportujte a posilujte levněji než dříve - PostFitness sport a posilování jsou vcelku nákladné aktivity, ač se nám to třeba ani nezdá. Ti, kteří si chtějí zacvičit pouze doma a jen s tím, co je jim k dispozici, to tak nákladné nemají. Nicméně ti, kteří chtějí posilovat pořádně a dosáhnout kýženého cíle, nutně musí nějaké finanční prostředky vynaložit.

300x250x4

Ať už se jedná jen o permanentku do posilovny, nebo třeba o různé doplňky stravy. Pokud ale chceme mít krásnou pevnou postavu s vyrýsovanými svaly, musíme pro to něco obětovat. Od volného času až po finanční prostředky. Jelikož ale finančních prostředků není nikdy dost, v následujících řádcích vám poskytneme několik tipů, jak při nákupech můžete ušetřit.

Posilování doma

Pokud se rozhodnete posilovat doma, nemusíte se bát žádných velkých nákladů. Úplně se vyhnete nutnosti pořídit si permanentku do posilovny a nemusíte si kupovat žádné speciální oblečení. Doma přece nemusíte honit módu. Nikdo na vás koukat při cvičení nebude.

Inspiraci a různé tipy ohledně cviků můžete načerpat buď z internetu a časopisů, nebo se můžete zeptat prostřednictvím sociálních sítí některého kulturisty, který má bohaté zkušenosti. I zde se tedy vyhnete vcelku vysokým nákladům, nebudete totiž muset vyhledávat profesionálního fitness trenéra.

Další oblastí, kde můžete ušetřit, jsou sportovní pomůcky. V domácnosti nepotřebujete žádné velké a neskladné sportovní náčiní. Jelikož doma budete cvičit a posilovat sami na vlastní triko, budou vám stačit k dosažení vašich cílů jen drobnosti. Pokud chcete opravdu ušetřit, nemusíte si kupovat žádné profesionální posilovací náčiní. Plně vám postačí třeba jen alternativy.

Co je pojmem alternativa cvičební pomůcky myšleno? Když se nad touto otázkou zamyslíte, zjistíte, že odpověď na ni je velice jednoduchá. Vezměme v potaz třeba jednoruční činku. Co v domácnosti můžeme místo ní využit? Častou alternativou jsou například PET láhve, které si dle potřeby naplníte. Zpočátku vám bude stačit pouze voda, uvidíte, že když láhev několikrát zvednete, budou vás bolet ruce.

Další alternativou může být třeba obyčejná krejčovská guma, kterou doma zajisté máte. Z ní si můžete utvořit alternativu gymnastické gumy, s níž procvičíte nohy, ale třeba i prsní svaly. Zbylé cviky pak můžete cvičit s jednou z těchto alternativ, nebo čistě jen s váhou svého vlastního těla. Uvidíte, že i to je docela velký zápřah.

Posilování ve fitness centru

Posilování ve fitness centru je oproti posilování v domácnosti mnohem nákladnější. Ale jsou tu možnosti, jak i tyto náklady snížit na mnohem menší. Začněme permanentkou. Co ji takhle pořídit v akci? Zjistěte i vy, zda ve vašem fitness centru nemají slevové akce. Pokud ano, neváhejte a využijte je. Každá uspořená koruna je dobrá.

Je pravda, že do fitness centra nemůžete přijít v ošoupané teplákové soupravě. Ušetřit se dá i na oblečení. Nemusíte jej kupovat ve značkové prodejně. Pokud však po značce toužíte, zkuste využít některý z cashback programů. V poslední době se s nimi doslova roztrhnul pytel. Tyto programy vám pomohou ušetřit.

Vy sice zaplatíte plnou výši svého nákupu, ale část peněz vám pak bude prostřednictvím vašeho účtu vrácena. Tímto způsobem však nemusíte pořizovat jen oblečení, dají se tak pořídit třeba i fitness pomůcky do domácnosti, případně i nejrozličnější doplňky stravy. To už necháme jen na vás.

Cenné rady jsou nade vše. Pokud si je necháte dát od osobního fitness trenéra, musíte počítat s navýšením vašich nákladů. Chcete-li ale ušetřit, zkuste využít rad zkušenějších kolegů. Oni vám je také dokážou poskytnout, dokonce vám mohou říci i svoje vlastní zkušenosti.

Nechte si od nich poradit a nemusíte vynakládat další finanční prostředky, které byste mohli využít na něco jiného. Třeba na odměnu za dosažení cíle.

728x90x2

1

Hrudník Ramena Záda

2

Biceps Předloktí Triceps

3

Lýtka Přední stehna Zadní stehna

4

Břicho Trapézy Zadek